Hanna Kangro romaan "Klaaslagi" viib teid ajarännakule läbi kuue erineva paiga – Kivimäe, Hiiumaa, Keila, Tallinna, Pariisi ja Kreeta.
Võib-olla natuke nukra alatooniga raamat tärkavasse kevadesse, aga nagu igale hommikule järgneb päev, mis liigub paratamatult õhtu suunas, nii teeb ka inimese elu oma kaare ning veereb ükskord eluõhtusse. Jutud eluõhtust on arstina töötav Kaia Leht kirjutanud raamatuks „Õhtuse valguse kuma“.
Laur Lomper, Tõnu Oja
Vahi kuue paiku vahi kuue paiku.
Vaata umbes kell kuus valvuri pintsaku paranduslappe
See on üks erilisemaid raamatuid, mis siiani kätte on sattunud. Ja kui juba raamatukaas avatud, ei saa seda teost naljalt käest.
Urmas Vadi "Kuu teine pool"
Soovitan lugemist, mida õigupoolest soovitama ei peagi, sest on niigi väga tuntud, tunnustatud ja populaarne.
Eesti Raamatu Aastal soovitame eesti kirjanike raamatuid. Mina soovitan Vahur Afanasjevi kirjutatud mahukat teost „Serafima ja Bogdan“.
„SERAFIMA JA BOGDAN“
Vahur Afanasjev
Lehte Hainsalu „Üksteist ühte“
Selles raamatus on tallel üksteist lugu - kirjaniku kingitused oma üheteistkümnele lapselapsele, mis üheskoos on mõjusamad kui üksikult. Nagu ka õdede - vendade lapsed on ühise perena tugevamad.
„Virvarebane“ on proosapoeem, mida võib võrrelda ka sümfooniaga: see algab kahe erineva narratiiviga 19. sajandi lõpu Islandi maakolkas, mis jooksevad ühte alles romaani lõpus.