Hanna Kangro romaan "Klaaslagi" viib teid ajarännakule läbi kuue erineva paiga – Kivimäe, Hiiumaa, Keila, Tallinna, Pariisi ja Kreeta.
Need kohad, kuigi geograafiliselt ja ajaliselt eraldatud, kulgevad paralleelselt vältimatu apokalüpsise poole. Kangro meisterlikult põimib kolme naise lood, kes elavad eri ajastutel, kuid seisavad silmitsi sarnaste eluliste valikutega. Kas nad suudavad ellu jääda või annavad alla? Kas nad valivad ohvrirolli või astuvad julgelt tundmatusse?
Romaan käsitleb sügavalt inimlikke teemasid nagu vägivald, häbi ja ühiskondlikud ootused, mis põrkuvad nähtamatu klaaslaega. See klaaslagi, mis on püsinud murdumatu alates 1930ndatest kuni tänapäevani, sümboliseerib takistusi ja piiranguid, millega naised oma eluteel kokku puutuvad. Kangro, tuntud oma luulekogude poolest, teeb oma debüüdi romaanikirjanikuna, tuues lugejateni sügavalt liigutava ja mõtlemapaneva loo.
Kui otsid raamatut, mis pakub nii emotsionaalset sügavust kui ka sotsiaalset kommentaari, siis "Klaaslagi" on kindlasti väärt lugemist. See on teos, mis kutsub sind kaasa mõtlema ja tundma, jättes sind pikaks ajaks mõtlema valikute ja nende tagajärgede üle.
Klaaslagi tänapäeval? Selle raamatu tegelased kannatavad ja tunnen neile soojalt kaasa, kuid vahel tundub, et seda stereotüüpset lage saaks siiski purustada, kuid kahjuks polnud mind kohal, et pisut tagant tõugata Romaan on haarav ja pisut ärritav, mõjub ka eneseabiõpikuna, et suudaksime ise oma klaaslaest läbi näha.
Raamatusoovituse pani kirja Aita Kadakas
Raamatu kaanepilt: https://www.apollo.ee