Võib-olla natuke nukra alatooniga raamat tärkavasse kevadesse, aga nagu igale hommikule järgneb päev, mis liigub paratamatult õhtu suunas, nii teeb ka inimese elu oma kaare ning veereb ükskord eluõhtusse. Jutud eluõhtust on arstina töötav Kaia Leht kirjutanud raamatuks „Õhtuse valguse kuma“.
Raamat võiks kõnetada neid, kellel on endal kokkupuude vanadusega, haigustega, eakate abistamise või hooldamisega, leinaga. Liigutavad lood eluõhtusse jõudnud inimestest panevad lugeja mõtlema, võib-olla paremini mõistma oma eakaid lähikondlasi ja ehk õpetavad väärtustama seda, mis hetkel olemas on ning oskust sellest kõigest ja just praegu – rõõmu tunda.
Rahva Raamatu kodulehelt pärineb raamatu kaanepilt ning järgnev lühike tutvustus:
Raamatus on lühijutud eakatest haigetest inimestest. Kokku kolmeteistkümne patsiendi lood, kõik omavahel seotud sel viisil, need inimesed on erinevatel põhjustel sattunud ravile ühte õendusabi kliinikusse.
Sellesse teemaderingi sattumine toob ilmsiks, et ei inimesed ise ega ka nende lähedased ole valmis toime tulema vanaduse, haiguste, ootamatult tekkinud hooldusvajaduse ega leinaga. Nad vajavad sel teel tuge ja juhatust.
See ei ole käsiraamat, vaid põgus sissevaade Eesti inimeste eluõhtusse.
Loodetavasti aitavad need lood iseenda või oma lähedaste sarnasteks olukordadeks paremini valmis olla, pakuvad kellelegi tuge ja äratundmishetki ning annavad jõudu olukorraga toime tulla.
Kõik lood põhinevad päriselul, aga ei räägi konkreetsetest inimesest ja haiguslugudest, vaid on kirjanduslikud fiktsioonid.
Autor Kaia Leht töötab arstina ja on lood kirja pannud isikliku kogemuse põhjal.
Raamatut soovitab Tiina