Kehtna kutsehariduskeskus ulatas raamatukogule abikäe

Kehtna Raamatukogus vabatahtlikuna IT-alast abi pakkuv Kehtna Kutsehariduskeskuse infotehnoloogia eriala teise kursuse tudeng Erko Sepp märkas, et raamatukogudes on lugejate kasutuses arvutid, mis on üsna ajale jalgu jäänud. Kui kutsehariduskeskus asus arvuteid välja vahetama, tegi ta ettepaneku anda vanad heategevuse korras raamatukogule.

Raamatukogule tuli kooli ettepanek meeldiva üllatusena, sest päris uute arvutite ostmiseks napib raamatukogu direktor Silvi Lukjanovi sõnutsi raha, kuid kiiremaid  arvuteid on lugejatele tõesti vaja. „Tänud Erkole märkamast ja pakkumast abi kohas, kus seda on tõesti hädasti vaja. Kiiremaid arvuteid on mugavam kasutada nii täiskasvanud lugejatel tööasjade ajamisel kui ka noorematel mängulisematel infootsingutel,“ kinnitas ta. Tänu koostööle Kehtna Kutsehariduskeskusega saab välja vahetatud kuni kümme Kehtna valla raamatukogude lugeja kasutuses olevat arvutit.

Arvutite üleandmisel Kehtna Kutsehariduskeskuses märkis  Kehtna vallavanem Tanel Viks, et teadlik abi on alati kõige parem abi ja siin see praegu just nii ongi. „Milline rõõm, et ühes kogukonnas tegutsevad asutused saavad üksteisele kasulikult olles koostööd teha,“ lisas.

Kehtna kutsehariduskeskuse info- ja kommunikatsioonitehnoloogia koolitaja Triin Muulmann  teab, kui oluline on interniavarustes surfates arvuti võimsus ja rõõmustas, et kool saab selles osas lugejatele kiirust juurde pakkuda.