Mardipäev Kehtna Raamatukogus

10. november on eesti rahvakalendris mardipäev. Santimisest ning vanadest rahvakommetest tuli Kehtna raamatukokku rääkima Terje Puistaja Eesti Rahvapärimuse Koolist. Hommikupoole tutvustas ta mardipäeva kombestikku Kehtna lastaed Siller mudilastele. Lapsed Lepatriinu, Kullerkupu ning Võilille rühmast moondusid Terje abiga kes mardiisaks, kes  karuks, kes sokuks, kes karutaltsutajaks. Koos mängiti vahvaid mänge ning lauldi ühiselt mardilaule. Oli väga vahva mardipäeva hommik!

Pärast lõunat kogunesid raamatukokku Kehtna Kutsehariduskeskuse noored, veetmaks oma koolitundi seekord hoopis huvitavamal moel. Maskeraad oli vägev ja nalja sai palju! Terje jagas noortele teadmisi eesti pärimuskultuurist ning vanadest rahvakommetest. Noored mehed said omavahel rammu katsuda ning osavuses võistelda.

Täname Terje Puistajat Kehtnasse nii vahva mardipäeva toomise ja loomise eest! Aitäh!