Näituse avamine 10. aprillil kell 15.00

Olete oodatud vaatama!

Maaliseeria „Soome-ugri rahvaste eluhetked” kajastab eesti, setu, ersa, mari, udmurdi rahvarõivaste ilu, käsitööd, muusikainstrumente ja igapäevaseid tegevusi. Näitus hõlmab soome-ugri rahvaste tänapäevast elu ja näitab, kuidas nad on säilitanud oma esivanemate traditsioone põlvest-põlve. Maalid toovad meieni inimeste argielu hetki, mis annab ettekujutuse, kuidas soome-ugri rahvad ühendavad pärimuse kaasaegse eluga.
Maalide autor Stanislav Antipov on sündinud 1976. aastal Udmurdimaal, Ižkaris. Ta lõpetas Udmurdi Rahvusülikooli kunstiosakonna 1998. aastal ja omandas kunstiteaduste magistrikraadi Tallinna Ülikoolis.
Alates 1996. aastast on Antipov osalenud rohkem kui viiekümnel personaal- ja grupinäitusel Udmurdimaal, Eestis, Soomes jm. Ta kuulub Eesti Maalikunstnike Liitu ja Eesti Kunstnike Liitu. Lisaks on ta MTÜ Soome-ugri kunstiühingu ARTE esimees.

Näitus jääb avatuks maikuu lõpuni.