Külas käis Märt Treier

22. märtsil sai Kehtna Raamatukogus teoks oodatud kohtumine ajakirjaniku, raadiohääle ning koolitaja Märt Treieriga. Kirjanikuks ta ise ennast ei tituleeri, ehkki raamatuid on juba kolm: „Anne Erm : hiliskevad“, „Hommikujutud varasele ärkajale“ ning „Eluloolised lood“.
Päeval esines külaline Kutsehariduskeskuse noorte ees, lahates sotsiaalmeedia erinevaid tahke. Treier käsitles haaravalt teemasid, nagu elu ise, õnn, suhted/suhete puudumine, üksindus, sõprus, hoolivus, tähelepanuvajadus, väärtushinnangud, häbitunne, populaarsus, lootusetus. Teemad olid tõsised ja mõtlemapanevad ning küllap leidis iga noor kuuldust midagi sellist, mis just teda puudutas.

Õhtusel kohtumisel külarahvaga oli peamiseks teemaks raadiotöö. Märt Treier rääkis raamatutest, eesti keelest, raadio ja televisiooni eripärast, muusika väärtusest, kujutlusvõimest ja turvatundest. Puudutamata ei jäänud jällegi ka üksinduse teema, mis tänapäeva ühiskonnas nii laialt juurdumas on.

Kuulajate poolt esitatud küsimused said vastused ning soovijad läksid kohtumiselt koju Märt Treieri raamatuga, milles autogramm ja pühendus sees.

Kujunes nõnda, et meie kohtumine Kehtnas toimus just külalise sünnipäeval, seega oli põhjust esinejale õnne soovida. Jääme ootama Märt Treieri uusi hingepuudutavaid killukesi elust enesest kas siis raadioeetris või raamatukaante vahel. Aitäh esinejale jagamast oma aega Kehtna rahvaga!