VIKTORIIN "MEIE KODUKANT JA MUUSIKA"

1. 1971. a Valtu I laulupeoks valmis laul "Valtu valss". Sõnad Heldur Karmo. Kes heliloojaist lõi viisi?

2. 1967. aastal kuulusid selle ansambli algkoosseisu Kalju, Tõnis, Eerik, Tiit, Urmas ja Harri, ka solistidena Jaan ja Kalev. Aastate jooksul toimusid sajad peaoõhtud, esinemised, ülevaatused. Kus toimus Miki juubelipidu 24. juunil 2017?

3. Valtu koolipere laulab pidulikel sündmustel kooli hümni. Kes on Valtu kooli hümni viisi autor? Ta oli meie koolis õpetaja aastatel 1958 - 1961.

4. Valtu kolhoosiklubis ja seltsimajas on tegutsenud bändid ja ansamblid, neist populaarsed Miki, Brandy, Spunk, Kvadro, Petja, Logos ja Pilsner. Kes oli omaaegse orkestri Rütm juhendaja ja viiulimängija?

5. 1990. aasta suvel sõitis meie 5. klassi rahvatantsurühm (juhendaja Malle Kask) ja 3-liikmeline kapell (Leili Vahtmäe, Lemmi Linnas, Rudolf Vaarpuu) oma esimesele välisreisile rahvusvahelisele laste tantsufestivalile. Millisesse riiki sõideti?

6. Millisest meie kodukandi külast ja talust on pärit Vaiko Epliku ema, millisest külast ja talust on pärit Uku Suviste vanaisa?

7. Valtu kolhoosi laulupeod toimusid Kaereperes ja Inglistel. Esinesid kohalikud kollektiivid, Rapla rajooni laulukoorid, Trammi- ja Trollibussivalitsuse puhkpilliorkester, Kalevi kommivabriku segakoor, Baltika naiskoor jt. Mis aastal toimus viimane 6. laulupidu? Selle toimumiseks valmis Ingliste pargis laululava.

8. 1979. aastal loodi Eesti Riikliku Noorsooteatri juurde muusikakollektiiv, kuhu kuulus 3 lauljat-pillimeest. Meie rahvale nende näitlejate mäng väga meeldis. Märgi ansambli nimi ja liikmed.

9. Kes neist Eesti kuulsatest lauljatest on esinenud meie ühismajandi erinevatel pidudel ja kes ei? Kaks siin märgituist ei ole meil esinenud.  Anu Kaal, Hendrik Krumm, Katrin Karisma, Tõnu Kilgas, Mati Nuude, Uno Loop, Anne Veski, Jaak Joala, Urmas Alender, Heli Lääts, Marju Länik, Marju Kuut, Kalmer Tennosaar, Ivo Linna, Tarmo Pihlap, Artur Rinne, Kaljo Räästas, Vello Orumets ja paljud teised.

10. Valtu kolhoosi naisteklubi korraldusel toimus kaunis Pirgu mõisas pidu, kus esines muusikakollektiiv, mille koosseisu kuulusid ka Artur Raidmets ja noor Mart Sander. Milline kollektiiv esines?

11. 1999/2000 aastal toimusid Valtu Seltsimajas Eesti Kontserdi korraldusel erinevad muusikaõhtud. Enim meeldis publikule Hortus Musicus, solist Pille Lill, pianist Ivo Sillamaa ja teised. Kes oli sel ajal meie kontserte toetanud Eesti Kontserdi direktor?

12. Meie kodukandi erinevad kollektiivid on esinenud üldlaulupidudel. 2007. aasta mais külastasid Eestit Jaapani keiser Akihito ja keisrinna Michiko. Nende auks toimus lauluväljakul minilaulupidu 3000 koorilauljaga. Milline meie piirkonna koor osales sellel kontserdil „Rõõm laulust”?

1. Valtu Seltsimaja külalisteraamatus on sissekanne:

„Täname südamest

suurepärase võimaluse eest

teie majas rokkida, omandada

meeletuid uusi kogemusi.

Täname

Bändcämp

2. - 5. august 2010"

Kus toimusid meil Kaereperes Bändcämpi vabaõhukontserdid (kestsid keskööni)?

2. 13. oktoobril 2018 avati Laulasmaal see ainulaadse arhitektuuriga hoone, mis on isikuarhiiv, info- ja muusikakeskus, kohtumispaik. Meie muusikahuvilised külastasid keskust 28. november 2018. Millist nime kannab see keskus Laulasmaal?

3. 12. septembril 2021 toimus Estonia kammersaalis Rahvusooper Estonia Poistekoori Meeskvinteti imeline plaadiesitluskontsert. Lauljad on Hirvo Surva ja õppekoori dirigentide käe all omandanud silmapaistva edu. Aastate vältel. Laulja Indrek Vahur meenutas meie vestluses, et pärast sisukat ja väsitavat proovipäeva meie seltsimajas oli poistele õppekooris „Juhanid ja Jukud” eriti meeldinud hullata Valtu ujulas. Millist nime kannab see heliplaat?

Küsimused on koostanud Helgi Sussi: „Loodan, et erinevad muusikažanrid Sulle meeldivad. Vast meeldis ka see viktoriinike meiega seotud kultuuriloost?”

Vastuseid ootame 17. oktoobrini aadressil

See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud.

või helistades

5394 1539 Helgi