Raamatukogude aasta algas ettelugemisega

Üle-eestiliselt avati raamatukogude aasta 12. jaanuaril enim laenutatud Eesti autorite teose ettelugemisega, milles osalesid ka kõik Kehtna valla raamatukogud.

Üle-eestiliselt loeti 12. jaanuari keskpäeval ette enim laenutatud ilukirjanduse teostest kas Piret Raua raamatut „Tobias ja teine B“ või Mudlumi “Mitte ainult minu tädi Ellen”. Kehtna raamatukogudes tegid raamatute seast valiku raamatukoguhoidjad ja seda vastavalt kuulajaskonna vanusele.

Nii luges Ingliste raamatukogu raamatukoguhoidja Pille Matt lastele ette üleriigiliselt etteantud peatükki neile sobilikumast Piret Raua lasteraamatust „Tobias ja teine B“ ning täiskasvanutele Mudlumi teosest etteantud katkendit. Kõik kuulasid huviga.

Kehtna raamatukogus loeti vaid Piret Raua raamatut ja kooliõpilastele. Ettelugemise kogemuse said Kehtna Põhikooli direktor Reigo Ginter, kooli sotsiaalpedagoog Evelin Ivanov ja Kehtna Raamatukogu direktor Silvi Lukjanov. Lapsed kuulasid huviga ja toimunud arutelus selgus, et mitmed teisedki lasteraamatud on lastele tuttavad ja neile meeldib neid ka raamatukogus lugemas käia. Raamatukogude aasta alguse pidulikkust tõstis nii koolidirektori kingitud potilill kui ka registreerimine lugejaks. Põhjusena tõi ta välja kallinenud elektrihinna, mille tõttu on nüüd mõistlikum raamatute ostmise asemel neid lugemiseks rohkem laenutada.

Lelle raamatukogu raamatukoguhoidja Mariina Madisson tunnistas, et talle algas raamatukogude aasta põnevalt, ta luges unejuttu Lelle lasteaiarühma Päikeseratas lastele. „Sain hakkama ja ei põrunudki! Esimesena uinus laps, kes õpetajate sõnul ei ole just kärmemate magamajääjate hulgas,“ märkis ta. Madisson pidas kogemus toredaks ja on valmis seda raamatukogude aastal kordama.

Valtu raamatukogu raamatukoguhoidja Signe Mürkhain käis koolis teise klassi õpilastele lugemas Piret Raua lasteraamatut „Tobias ja teine B“. Loos kõlanud sõna „tätoveering“ tekitas elava arutelu naljakatest sõnadest, mida keegi on väiksena öelnud. Kuna ettelugemine toimus kunstiõpetuse tunni ajal, siis järgmisena joonistasid lapsed kuuldu põhjal pildi. Neist sünnib raamatukogusse ka näitus.

Kehtna valla raamatukogudes pakume edaspidigi mitmeid raamatukogude aastale pühendatud sündmusi. Tulemas on mitmed kohtumised ja töötoad. Kohtumisteni raamatukogus!

Kehtna Raamatukogu direktor