Uudised

KEHTNA VALLA RAAMATUKOGUD

Tähelepanu! Valla raamatukogude lahtiolekuajad alates 1. maist

Kehtna Vallavalitsus kinnitas 13. aprill 2021 korraldusega nr 107 „Kehtna Raamatukogu lahtiolekuaegade kinnitamine“  Kehtna valla raamatukogudele uued lahtiolekuajad alates 1.maist järgmiselt:

 

Raamatukogu direktori selgitus lahtiolekuaegade muudatuse kohta: 

Hea Kehtna Raamatukogu külastaja!

Soovin Sulle selgitada, mis tingis vajaduse muuta raamatukogude lahtiolekuaegu.

Kehtna valla raamatukogud tegutsevad teist aastat ühe asutusena, asudes vallas üksteisest üsna mitme kilomeetri ja sõiduminuti kaugusel. Töökorralduslikult oli keeruline leida aega ühisteks tööalasteks nõupidamisteks ja koolituseks. Raamatukogudel tuli tihti panna uksele silt „Raamatukogu suletud“.

Nii otsustasime avada kõik Kehtna valla raamatukogud kolmapäeviti kell 14.

Lähtuvalt sellest tuli korrigeerida ka teiste päevade lahtiolekuaegu, pidades silmas raamatukogutöötajate tööaega. Nii saavad mitme piirkonna lugejad raamatukogusse nüüd tund aega varem. 

Saan aru, et muutused tekitavad tundeid, ja seda suuremaid, mida rohkem aastaid on raamatukogu olnud avatud ühel ja samal ajal.  Siiski usun, et muutused on areng ja oma positiivsuses näen seda arengut ikka vaid paremuse suunas. Nii loodan, et praegune muutus tõhustab raamatukogutöötajate omavahelist koostööd sedavõrd, et oleme kogukonnas veelgi enam märgatud ja olulised. Nüüd on meil kolmapäevased hommikupoolikud võimaluseks sellesse panustada.

 

Kohtumisteni raamatukogus!

Silvi Lukjanov

Kehtna Raamatukogu direktor

Küsitlus “Raamatute kiire ja mugav laenutamine”

Eesti Rahvusraamatukogu on kujundamas teenust, mis võimaldab igal Eesti inimesel soovitud kirjandust kõigist Eesti raamatukogudest endale sobivasse pakiautomaati või ka koju laenutada.
Käesoleva küsimustikuga soovime uurida raamatukogudest sobiva kirjanduse leidmist ja selle laenutamist. Oleme väga tänulikud sinu vastuste eest, kuna need aitavad meil kujundada koos raamatukogudega paremat, kiiremat ja mugavamat teenust raamatute leidmiseks ja nende laenutamiseks üle Eesti.
Küsimustik on anonüümne ja sinu poolt sisestatud vastuseid kasutame just sulle mõeldud parema teenuse loomiseks. Küsimustele vastamiseks kulub 5-7 minutit.

Küsimustik:
– eesti keeles: https://forms.gle/NZBStJBrwK1eV1wLA
– inglise keeles: https://forms.gle/WNM3yMb4LyHNLWEg7
– vene keeles: https://forms.gle/Qga2QvKU2Endpu8x8

Tagasisidet ootame esimesel võimalusel, hiljemalt 15. aprilliks 2021.
Küsimuste korral palun võta meiega julgelt ühendust: See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud..
Oleme väga tänulikud iga saadetud vastuse eest! Aitäh!
Eesti Rahvusraamatukogu
Net Group OÜ

HOIAME RAAMATUKOGUD AVATUNA

Hea külastaja!

 • Palun desinfitseeri raamatukogusse tulles käsi, parim kui teed seda nii sisenedes kui ka väljudes.

 • Palun kanna sisenedes korrektselt maski, jälgides, et kaetud oleks nina ja suu.

 • Raamatukogul on õigus maskita ja haigussümptomitega külastajat paluda koheselt lahkuda!

 • Palun teata võimalusel oma raamatusoovidest raamatukogule ette. Selleks helista meile, saada e-kiri või broneeri teavikud programmi RIKSWEB kaudu.

 • Raamatukogus ajalehti, ajakirju lugedes ja kohapeal raamatutega, näitustega tutvudes palun järgi 2+2 reeglit, mille kohaselt võivad koos viibida kuni kaks inimest, hoides teistega vähemalt kahemeetrist vahemaad.

 • Meie hoolime oma külastajatest, palun hooli Sina ka raamatukogu töötajatest!

 • Ühe töötaja nakatumine võib viia raamatukogu sulgemiseni!


Püsime terved ja kohtumisteni raamatukogus!

 

Kehtna Raamatukogu töökorraldus alates 29. märtsist kuni 30. aprillini.

Toetudes Kehtna valla korraldusele on Kehtna Raamatukogu teenindus alates 29.03. kuni 30.04. (kui vahepeal ei otsustata teisiti):

 • Ingliste ja Järvakandi raamatukogud töötavad kontaktivabal laenutusel.
 • Eidapere, Kehtna, Lelle ja Valtu raamatukogud ning Keava välisteeninduspunkt jätkavad teenindamist tavapärastel kellaaegadel.

Raamatukogu siseruumides on lubatud:

 • hädavajadusel individuaalne lugemiskohtade külastus siseruumides (soovitatavalt eelregistreerimisega). Individuaalse külastuse puhul järgida 2 + 2 reegli täitmist ja maksimaalset ruumi täituvust 25%. Piirang ei kehti koos liikuvale ja viibivale perekonnale ja puudega isikutele või juhul, kui nimetatud tingimusi ei ole võimalik mõistlikult tagada.
 • eelistatult ette tellitud väljaannete ja raamatute kontaktivaba laenutus ja tagastamine;
 • raamatukogudes arvuti kasutamine (soovitatavalt eelregistreerimisega); arvutites on lubatud lugeda e-väljaandeid, kasutada Riigi Teatajat, külastada kohaliku omavalitsuse ja riigi veebilehti, tasuda arveid, kasutada postkasti ja teha muid igapäevaeluks olulisi tegevusi, samuti tegeleda individuaalselt huviharidusliku tegevusega.
 • tavapäraselt lahtiolevates raamatukogudes individuaalne näituste ja väljapanekute külastamine järgides 2+2 reeglit ja arvestusega, et piiratud ala täituvus ei tohi olla rohkem kui 25%.

Raamatukogu siseruumides ei ole lubatud

 • avariiulite kasutamine;
 • meelelahutus, statsionaarse istekohaga üritused. Lubatud ei ole ka eratellimusel kinnised üritused.

Täpsem info raamatukogudes kohapeal.

 

Silvi Lukjanov

Kehtna raamatukogu direktor

Aardejaht Haapsalus ehk valla tublimate suvilugejate tunnustamisväljasõit

Aardejaht Haapsalus ehk valla tublimate suvilugejate tunnustamisväljasõit

Käes on september ja uus kooliaasta on hoo sisse saanud. Koos suvega lõppes ka järjekordne suvelugemise programm. Selgitasime välja Kehtna valla tublimad suvelugejad, kellele saime koostöös Rapla Keskraamatukoguga pakkuda sel aastal lõpuüritusena preemiareisi. Täna, 11. septembril 2020 käisimegi tublide lugejatega aardejahil Haapsalus. Nimelt pakub SA Haapsalu ja Läänemaa Muuseumid vahvat programmi, mis on hariv ja põnev samaaegselt. Kes on käinud, teab millega tegemist. Kes veel pole aardejahti läbi teinud, minge kindlasti!

Programmi alustasime huvisõiduga „Peetrikese“ rongiga. Ringi sõites saime Haapsalu kohta palju uut teada. Otsisime aardeid Raudtee- ja Sidemuuseumis, Iloni Imedemaa mänguhoovis, Haapsalu linnuse muuseumi õuel, Haapsalu raekojas ja Ants Laikmaa muuseumis. Kõhukinnitust said aardeotsijad Talumehe Kõrtsis. Tänane ilm oli aardejahiks igati soodne. Aarded said leitud ning päev oli väga vahva! Seda arvasid nii lapsed kui ka kaasaskäinud raamatukogutöötajad.

Kontakt

Direktor: Silvi Lukjanov
E-post: silvi.lukjanov@kehtna.ee
Telefon: +372 509 8453